İşletmemiz Bafa Gölü Kenarında Söke-Bodrum karayoluna 9km. uzaklıkta Herakleia antik kentindedir. Milas’tan 29. Km (Söke istikametine doğru) Söke’den 54.Km (Bodrum istikametine doğru) Bafa(Çamiçi) beldesine gelip, Herakleia (Kapıkırı Köyü) yoluna girip, yoldan hiç sapmadan 9Km. sonra direkt Pelikan Pansiyona ulaşılmaktadır. Özel araçları olmayanlar, telefonla işletmemize aradıklaırnda, işletmemize ait araçla hiç bir ücret ödemeden ulaşım sağlanmaktadır.
Herakleia Pelikan&Pansiyon Kapıkırı Köyü içerisinde olup, kuzeyinde Athena tapınağı ve Agora (Pazar Yeri), Güneyinde Endymion (Çoban Mezarı) ve Bizans kalesi, batısında 50 m. kuşbakışlı Bafa Gölü mevcuttur.

Restauranımızda odun ateşinde yapılan günlük köy ekmeğini, köy yumurtasını, halis çam balını, Egenin incisi zeytin ve zeytin yağını en doğal hali ile kahvaltınızda bulabileceksiniz. Yine günlük taze balık çeşitlerimiz ve damak tadınıza hitap eden yöremizin ev yemeklerini huzurlu ve nezih bir ortamda tadabileceksiniz.Bafa gölü ve herakleianın benzersiz doğasında yapacağınız bir gezinin ardından yine gece pansiyonumuzda konaklayabileceksiniz.(Odalarımız ikişer ve üçer kişilip olup, odalarda klima,duş,wc mevcuttur.)

Çocuklarınıza ve size huzurlu bir aile ortamı sunmak için biz herşeyi düşündük. Tabiki anlatmak yetmez.Gezmek,görmek lazım. Bunun için bir haftasonunuzda, özel bir ânınızda kısacası kendinize ayıracağınız bir zamanda hayatın ne kadar güzel olabileceğini keşfedebileceksiniz.Doğayla başbaşa, sessiz,otantik bir mekan arayanlar!..  Sizi misafirimiz olmaya çağırıyoruz. Tatil için aradığınızı hala bulamadıysanız doğal bir mekan için Herakleia Pelikan Pansiyona davetlisiniz…